Covid-19 Koronadan ( Corona ) Korunma Yolları Nelerdir?

lab-blog
Nisan 26 , 2020

Korona ( corona ) virüsünden korunma yolları bireysel alınacak tedbirlerle mümkündür. Özellikle kişilerin kendi hijyenlerine ve çevresindekilerin hijyenlerine dikkat etmesinin yanı sıra toplu alanlarda bulunmamaları kişilerle temaslardan kaçınmaları gerekmektedir.

Koronavirüsün bulaşıcı olduğu dönem hangisi?

lab-blog
Nisan 21 , 2020

Semptomlar görülmeye başladığı dönemde en yüksek viral yüke boğaz sürüntülerinde rastlanırkeni en bulaşıcı semptomların başladığı dönemde ve onun öncesinde olduğu sonucuna varıldı. MEDİAMAGAZİN-Çin'de araştırmacılar tarafından yaılan ve geçtiğimiz günlerde Nature'da yayınlanan çalışmada laboratuarda tanısı konulan 94 kovid-19 hastasının bulaşıcılık profili değerlendirildi.

Covid-19 Hastalığı ne kadar sürede iyileşiyor?

lab-blog
Nisan 21 , 2020

Covid-19 henüz birkaç ay önce ortaya hıkan bir hastalık. Şimdiden hastalığa yakalanan insanların eski sağlığına kavuşmalarının oldukça uzun zaman aldığını söyleyebiliriz. Koronavirüs hastalığına yakalanan bir kişinin iyileşme süresi, hastalğığın ne kadar ağır geçtiğiyle doğru orantılı. Birçok kişi için Covid-19'un gripten bir farkı olmuyor. Ancak hastalığı ağır geçirenlerde Covid-19'un kalıcı izler bırakması mümkün. Cinsiyet, yaş ve sağlık durumu hasta kişinin hastalığa nasıl tekpi vereceği konusunda belirleyici unsurlar arasında. Hastaların geçirdiği tedavinin ne derece ağır olduğu da iyileşmesi değiştiren bir diğer etken.

Koronavirüs İlacı Var mı?

lab-blog
Nisan 20 , 2020

Koronavirüs ilacı bulundu mu? Korona aşısı var mı? Koronavirüsü ilacı nasıl bulunacak? Hangi devlet koronavirüsünün ilacını buldu? Korona tedavisi nasıl yapılır?

SON DAKİKA! Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi

lab-blog
Nisan 20 , 2020

Az Önce Cumhurbaşkanı'nın yağtığı açıklamalar doğrultusunda 23 Nisan'dan itibaren olmak üzre 26 Nisan'a kadar sokağa çıkma yasağı resmi olarak ilan edildi.Bugün Cumurbaşkanlığı kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde toplanmıştı.

23 Nisan'da sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı?

lab-blog
Nisan 20 , 2020

23 Nisan'da sokağa çıkma yasağı uygulamasının olup olmayacağı merak ediliyor. 4 gün sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı? Cumhurbaşkanlığı kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde bir araya geldi. Tarabya'da bulunan Huber Köşkü'nde yapılan kabine toplantısı saat 15:12'de başladı. Toplantıda 23 Nisan'da ki kulamalara yönelik kararların alınması bekleniyor.